Четвер, 13.12.2018, 08:36
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Миколаївська гімназія №41

Меню
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Категорії розділу
1 [87]
Свята та конкурси [179]
Наука [144]
Виховна робота [195]
Гімназія 41 (2015)
Гімназія 41 (2014)
Гімназія 41 (2012)
Наше опитування
Найулюбленіший предмет

Всього відповідей: 1441
Пошук по сайту
Map of visits
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Атестація




Атестація педагогічних працівників



Запитання 1: В новому Положені про атестацію сказано, що вчителі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, повинні проходити атестацію з усіх предметів, які викладає. В іншому випадку вчителю буде оплачуватися згідно його кваліфікаційній категорії тільки з того предмета, з якого він пройшов курси перепідготовки, за усі інші предмети, які він викладає оплата буде здійснюватися за категорією "спеціаліст". Чи поширюється дія цього положення на ІІ півріччя цього навчального року?

Запитання 2: Чи поширюються положення нового "Типового положення про атестацію" на вчилелів, які написали заяву на атестацію (вересень 2010) до набуття чинності нового типового положення?

Відповідь: відповіді на усі ці запитання можна знайти у Листі МОН України №1/9-44 від 26.01.11 року "Про застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників"
На численні звернення щодо застосування пункту 3.20. Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 06 жовтня 2010 року №930, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 14 грудня 2010 року за №1255/18550 (далі – Типове положення) роз’яснюємо.
З метою захисту трудових прав вчителів та викладачів, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, передбачено, що вони атестуються лише з того предмета, який викладають за спеціальністю. Необхідною умовою при цьому є обов’язкове підвищення кваліфікації з тих навчальних дисциплін, які вчитель викладає.
Враховуючи, що Типове положення набрало чинності 30 грудня 2010 року, тобто вже після розподілу педагогічного навантаження вчителів у загальноосвітніх навчальних закладах, а також керуючись принципом неприпустимості зворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, при оплаті праці вчителів, які викладають два і більше предметів, до кінця поточного навчального року слід застосовувати правила, встановлені пунктом 2.6. Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти від 20.08.93 №310 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міносвіти № 419 від 01.12.98). Тобто у таких випадках необхідно керуватися нормативним документом, який діяв на початку навчального року.
У подальшому органам управління освітою спільно з інститутами післядипломної педагогічної освіти необхідно планувати курси підвищення кваліфікації вчителів, які викладають два і більше навчальних предметів, застосовуючи очно-дистанційні, дистанційні, варіативні та інші форми навчання, які б органічно взаємоузгоджувалися з процедурою атестації педагогічних працівників.

Висновок: до кінця 2010/2011 навчального року триває дія старого Положення про атестацію педпрацівників.


Запитання 3: Як буде здійснюватися оплата вчителям, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів у 2011/2012 н.р.?

Відповідь: 31.08.2011 вийшов рекомендаційний Лист МОНмолодьспорту за номером №1/11-8241 в якому сказано: "З метою забезпечення безперервного навчально-виховного процесу, рекомендуємо прийняти рішення щодо поширення присвоєних у відповідності із встановленою внаслідок атестації категорії та педагогічного звання на все педагогічне навантаження педагогічним працівникам, які з різних причин не пройшли підвищення кваліфікації з усіх предметів, які викладають, та надати можливість до 1 січня 2012 року пройти курсову підготовку за різними формами відповідно до пункту 3.20 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010  № 930,   зареєстрованого   в  Міністерстві юстиції  України  14.12.10 за № 1255/18550."

Додано* 14-09-2011: рекомендації Управління соціально-економічного захисту, ЦК Профспілки працівників освіти і науки

Додано* 26-09-2011: НОВІ рекомендації про застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників - Лист МОНмолодьспорт №1/9-727 від 23.09.11 року

Висновок: якщо Ви до кінця 2011 року подали заяву про проходження курсів з відповідних предметів, то Вам повинні оплачувати інші предмети за тією категорією, яку Ви отримали під час останньої атестації з основного предмета, але так як лист носить рекомендаційний характер, то прийняття рішення залишається за місцевою адміністрацією. У випадку нестачі коштів у місцевому бюджеті таке рішення може бути відхиленим.


Запитання 4: За спеціальністю я географ, маю першу категорію. Мене довантажують уроками з інформатики. Я пройшла курси підвищення кваліфікації з інформатики. Чи потрібно мені проходити атестацію з інформатики, щоб мені оплачували уроки інформатики за встановленою мені першою категорією, а не як спеціалісту?

Відповідь: Ви повинні атестуватися тільки з вашого основного предмету (за дипломом), з інших предметів атестуватися не потрібно, проходите тільки курси підвищення кваліфікації.


Запитання 5: Всім доброго дня! Хотів би звернутися за вашою допомогою.  Я викладаю інформатику у двох школах, в обох як основний працівник, трудова в одній а в іншій по довантаженню. Цього року проатестувався на ІІ категорію в першій. А директор другої наполягає на проходженні атестації ще раз відповідно в другій школі. Чи справді так має бути, чи все ж результат атестації поширюється на обидва заклади? Адже предмет то один і той самий, освіта відповідна є та й це довантаження а не сумісництво. Допоможіть, будь ласка, з цим питанням!

Відповідь: ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ про атестацію педагогічних працівників ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства освіти і науки України 06.10.2010  N 930 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 р. за N 1255/18550:
III. Організація та строки проведення атестації
3.22. За педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу до іншого навчального закладу системи загальної середньої освіти та системи дошкільної освіти, за наявності відповідної фахової освіти зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) до наступної атестації, педагогічні звання.
Ця норма також поширюється на педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, які не входять до системи загальної середньої освіти.
За педагогічними працівниками, які переходять на посади методистів, зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії. Атестація таких працівників здійснюється як правило, через рік після переходу на посаду методиста, але не пізніш як через два роки.


Висновок: Зверніться до профкому райво, або напишіть листа в облво - там повинні дати вам чітку відповідь, яку ви і покажите адміністрації. І хоча у Положенні чітко не вказано для суміцництва та довантажень, але за логікою так повинно бути. Будь-який юрист скаже, що атестації відбувається в системі загальної середньої освіти і поширюється на усі заклади освіти, які відносяться до системи загальної середньої освіти.